dwwdw
strzałka powrót

Rola i zalety monitoringu wizyjnego w firmie

Monitoring wizyjny gwarantuje wysoką skuteczność ochrony obiektu. Wykorzystywany zarówno przez firmy, jak i sklepy czy szkoły, zwiększa bezpieczeństwo osób oraz dobytku znajdującego się na ich terenie. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie.

Security - ochrona

Czym jest monitoring wizyjny?


Monitoring wizyjny to usługa, która wykorzystuje zainstalowany w obiekcie system telewizji użytkowej (CCTV). Ochrona obiektu realizowana jest poprzez wykrywanie, obserwację za pomocą kamer oraz ujęcie intruza przez patrol interwencyjny. Istnieje też możliwość odstraszenia intruza za pomocą komunikatów z głośnika na obiekcie chronionym.


Rola monitoringu wizyjnego w firmie


Usługa monitoringu obiektu pozwala wykryć wszelkie zagrożenia i podjąć skuteczną reakcję na pojawiające się niebezpieczeństwo. Dzięki niej możliwe jest ograniczenie lub wyeliminowanie zdarzeń powodujących szkodę w mieniu firmy. Zainstalowanie systemu telewizji użytkowej stanowi odstraszacz dla włamywaczy i zniechęca osoby trzecie do wtargnięcia na chroniony teren. Usługa monitoringu wizyjnego w miejscu pracy, np. w biurze lub na hali produkcyjnej pozwala kontrolować pracę oraz zapewnia bezpieczeństwo pracowników.


Skuteczny monitoring wizyjny pozwala identyfikować osoby oraz pojazdy, które pojawiają się na terenie Twojej firmy. W przypadku wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia w postaci włamania lub kradzieży, zarejestrowany obraz z kamer może być pomocny w ustaleniu tożsamości intruza.


Jakie są główne zalety monitoringu wizyjnego?


Oszczędność pieniędzy


System monitoringu wizyjnego może ograniczyć lub wykluczyć konieczność ochrony fizycznej obiektu oraz terenu firmy. Dyżurni Stacji Monitorowania Wizyjnego Security w sposób zdalny kontrolują stan chronionej posesji oraz wysyłają patrole interwencyjne wyłącznie wtedy, gdy pojawi się zagrożenie lub podejrzenie niebezpieczeństwa.


Ciągła kontrola bezpieczeństwa


Kamery przemysłowe umożliwiają podgląd obrazu w czasie rzeczywistym. Możesz obserwować swoją firmę bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Zdalny podgląd kamer jest możliwy za pomocą komputera, telefonu lub tabletu.


Większa wydajności pracowników


Usługa monitoringu wizyjnego w miejscu pracy zwiększa efektywność Twoich pracowników. Mając świadomość, że ich praca jest analizowana i kontrolowana, są bardziej zmotywowani do prawidłowego wykonywania swoich obowiązków. Dzięki temu eliminujesz niepożądane zachowania zatrudnionych, np. nieprzestrzeganie zasad BHP na stanowisku pracy.