strzałka powrót

Grupa interwencyjna, czyli jak działa zmotoryzowany patrol agencji ochrony SECURITY?

Korzystanie z usług ochrony osób i mienia to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę bezpieczeństwa swojego, rodziny oraz posiadanego majątku. Oprócz montażu systemów alarmowych oraz ich monitoringu do wachlarza usług agencji ochrony zaliczane są działania patroli interwencyjnych. Jak wygląda ich praca i przed czym mogą Cię uchronić?

Blog Security - maj

Jak działa grupa interwencyjna?


Grupa interwencyjna firmy ochroniarskiej składa się z jednego lub dwóch uzbrojonych pracowników ochrony. Ich interwencja rozpoczyna się bezpośrednio po uzyskaniu informacji z uzbrojonego stanowiska interwencyjnego, które wykryło zagrożenie.


Ochrona osób i mienia odbywa się na chronionym terenie albo w obiekcie w formie sprawdzenia stanu bezpieczeństwa lub bezpośredniej ochrony fizycznej. Uzbrojeni pracownicy są uprawnieni do stosowania środków przymusu bezpośredniego, a w szczególności posługiwania się bronią palną. Patrol interwencyjny współpracuje z policją.Zobacz: Czym zajmuje się profesjonalna agencja ochrony?


Patrol interwencyjny agencji ochrony SECURITY


Nasze grupy interwencyjne zawsze pracują w oznakowanych samochodach z charakterystycznymi logo firmy SECURITY. Każdy z pracowników posiada imienny identyfikator firmowy. Patrol jest wyposażony w broń palną oraz inne środki przymusu bezpośredniego, które umożliwiają m.in. odpieranie ataków osób stanowiących zagrożenie. Pozwalają na skuteczne ujęcia sprawców.


W przypadku przyjmowania do nadzoru nowego systemu sygnalizacji włamania patrol SECURITY zawsze zapoznaje się z obiektem. Obiekty podlegające obowiązkowej ochronie są zabezpieczane przez SUFO - uzbrojoną załogę zmotoryzowaną, w skład której wchodzi przynajmniej dwóch pracowników.


Działania naszych patroli mają charakter prewencyjny (prowadzimy rutynowe wizyty, kontrole i obchody) oraz interwencyjny (obsługujemy zdarzenia alarmowe i nadzwyczajne).


Obszar działania patroli zmotoryzowanych w agencji ochrony SECURITY


Nasze grupy interwencyjne zajmują się ochroną osób i mienia w Trójmieście oraz jego okolicach. Jeśli poszukujesz skutecznej agencji ochrony w Gdańsku, Gdyni i Sopocie oraz sąsiedztwie Trójmiasta, zapoznaj się z naszą ofertą dla klientów indywidualnych i biznesowych. Dzięki współpracy z firmami podwykonawczymi zapewniamy skuteczną ochronę oraz interwencję uzbrojonych patroli na terenie województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.