Aktualności

Security Aktualności

Aktualności

XVII Konferencja Branży Ochrony

z dnia 2018-03-23

W dniach 22-23 marca 2018 roku, w Bronisławowie, nasza firma uczestniczyła w XVII Konferencji Branży Ochrony, którą zorganizowała Polska Izba Ochrony.


Szybka reakcja Patrolu Security

z dnia 2018-03-15

W czwartek, 15.03.2018 roku, podczas kontroli obszarów i obiektów kolejowych, Patrol "Security" zauważył, że pali się stojący na torach dostawczych wagon pociągu. Patrol "Security" natychmiast wezwał Straż Pożarną, która sprawnie ugasiła pożar. Natychmiastowa reakcja naszych agentów pozwoliła zapobiec rozprzestrzenieniu się pożaru i powstaniu dalszych strat materialnych.


Ujawnienie pożaru

z dnia 2017-12-20

We wtorek, 19.12.2017 roku, Grupa Interwencyjna "Security" podczas doraźnej kontroli urządzeń i obiektów dużej firmy w Juszkowie zauważyła palące się wysokie drzewo. Dyżurny Uzbrojonego Stanowiska Interwencyjnego natychmiast wezwał Straż Pożarną. Strażacy ugasili pożar i zabezpieczyli nadpalony pień drzewa. Z oględzin miejsca zdarzenia wynikało, że w ciagu kilkunastu minut mogło dojść do przepalenia pnia i palące się drzewo upadłoby na pobliski skład opału, grożąc rozprzestrzenieniem ognia na zabudowania firmy.


Ujęcie osoby poszukiwanej

z dnia 2017-11-12

W niedzielę, 12 listopada 2017 roku, podczas kontroli obszarów i obiektów kolejowych Patrol "Security" zauważył mężczyznę spożywającego alkohol. Ponieważ mężczyzna nie posiadał dokumentu tożsamości, został ujęty i przekazany Policji. Funkcjonariusze Policji oświadczyli, iż mężczyzna jest osobą poszukiwaną za popełnienia przestępstwa. 


Uratowanie mężczyzny przed śmiercią z wycieńczenia

z dnia 2017-10-09

09.10.2017 roku Patrol "Security" podczas doraźnej kontroli Zespołu Pałacowo - Parkowego "Stawowie" w Sopocie (obecnie pustostan) zauważył leżącego człowieka, który z wyczerpania fizycznego nie miał sił się podnieść. W trosce o bezpieczeństwo Patrol "Security" wezwał karetkę pogotowia. Lekarz, który przybył na miejsce, stwierdził, iż gdyby nie szybka interwencja naszego agenta meżczyzna z wycieńczenia i wyziębienia nie przeżyłby do rana.


Wyróżnienie dla pracowników "Security"

z dnia 2017-08-17

17.08.2017 roku nasz klient osobiście podziękował dwóm pracownikom "Security" za uratowanie pasażera i wręczył im listy gratulacyjne.


Uratowanie mężczyzny

z dnia 2017-07-30

30.07.2017 roku pełniący służbę Patrol "Security" zauważył mężczyznę, który wpadł pomiędzy peron, a ruszający pociąg. Patrol "Security" natychmiast użył hamulca bezpieczeństwa, zatrzymał ruszający pociąg i bezpiecznie wydostał pasażera, któremu udzielił pierwszej pomocy i wezwał karetkę pogotowia. Ratownicy medyczni przejęli opiekę nad osobą poszkodowaną, a Patrol "Security" powrócił do obowiązków służbowych.


PKP SKM - ujęcie wandala

z dnia 2016-07-14

13 lipca 2016 r. w trakcie rutynowych prac Patrol Security ujął sprawcę dewastacji kolejki. W wyniku podjętych działań, po ustaleniu danych sprawcy przez patrol Policji sprawa zostanie skierowana do Sądu w celu ukarania sprawcy.


Ujęcie złodziei

z dnia 2016-06-18

17 oraz 18 czerwca 2016 r. pracownik ochrony Security urademnił kradzież produktów ze sklepu "Piotr i Paweł" w Gdańsku. Sprawców zatrzymano, towar zabezpieczono i przekazano do dyspozycji kierownika sklepu.


PKP SKM - ujęcie mężczyzny z narkotykami

z dnia 2016-06-08

7 czerwca 2016 r. Patrol Security w czasie realizacji interwencji w stosunku do mężczyzny znajdującego się na terenie PKP SKM ujawnił, iż mężczyzna jest w posiadaniu środków niedozwolonych - narkotyku. Sprawca został zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom Policji.


Zatrzymanie wandala

z dnia 2016-05-04

3 maja 2016 r., w godzinach nocnych, Patrol Security otrzymał informację o alarmie w Myjni Kalinowa. W ciągu 30 sek. Patrol podjechał pod obiekt i zatrzymał młodego mężczyznę, który próbował uszkodzić automat do rozmieniania pieniędzy. Mężczyznę zatrzymano i przekazano do dyspozycji właściciela. Dzięki szybkiej interwencji automat nie został zniszczony.


Włamanie do sklepu Biedronka

z dnia 2016-04-05

27 marca 2016 r. Dyżurny Security odebrał alarm ze sklepu Biedronka w Przejazdowie. Na miejsce został wysłany Patrol Interwencyjny Security, który przybył do obiektu po ok. 3 min. Podjeżdżający patrol spłoszył dwóch sprawców, którzy uciekli z miejsca zdarzenia w kominiarkach. W sklepie wykryto ślady włamania: uszkodzone drzwi, rozwiercone zamki oraz uszkodzony sejf. W sklepie nic nie zginęło, zabezpieczone rzeczy sprawców przekazano Policji.


Usiłowanie włamania do domu w Wiślince

z dnia 2016-02-23

22 lutego 2016 r. Dyżurny Security odebrał zgłoszenie o próbie włamania do domu zlokalizowanego w miejscowości Wiślinka przy ul. Topolowej. Właściciel usłyszał niepokojące odgłosy, a następnie zauważył włamywacza. Telefonicznie wezwał Grupę Interwencyjną Security, która pojawiła się na miejscu po 7 minutach. Sprawcy uciekli przed przyjazdem patrolu, policja przyjechała po 30 minutach od zgłoszenia.


Udaremnienie kradzieży bankomatu

z dnia 2016-02-04

04 lutego 2016 r. Dyżurny Operacyjny Security odebrał sygnał o załączeniu alarmu w sklepie Biedronka przy ul. Głównej w Przejazdowie i niezwłocznie skierował do obiektu Grupę Interwencyjną Security. Patrol przybył na miejsce po ok. 4 minutach, udaremniając tym samym kradzież bankomatu „Euronet”. Sejf został nienaruszony, zabezpieczono uszkodzony bankomat. Na miejscu zatrzymano przedmioty należące do przestępców, które przekazano Policji. W sklepie Biedronka nic nie skradziono.


Ujęcie mężczyzny poszukiwanego listem gończym

z dnia 2016-02-02

02 lutego 2016 r. Patrol Security pełniący służbę w obszarze PKP SKM w Trójmieście podczas patrolu pociągu zatrzymał 27-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyznę przekazano funkcjonariuszom Policji.


Zatrzymanie „Bursztyniarza”

z dnia 2015-11-12

12 listopada 2015 r. Patrol Security pełniący służbę na terenie Saur Neptun Gdańsk S.A. - Oczyszczalna Wschód - zatrzymał mężczyznę, który dewastując ogrodzenie wszedł na teren oczyszczalni w celu poszukiwania bursztynu. Mężczyzna został przekazany Policji.


Zatrzymanie złodzieja uciekającego ze sklepu „Admirał”

z dnia 2015-11-05

05 listopada 2015 r. Grupa Interwencyjna patrolująca teren w Sopocie, ul. Bohaterów Monte Casino z własnej inicjatywy podjęła pościg za złodziejem uciekającym ze sklepu „Admirał”. Mężczyzna został zatrzymany, powiadomiono Policję. Przed przybyciem funkcjonariuszy mężczyzna był agresywny, szarpał się i próbował uciec. Po ok. 10 minutach przybyli funkcjonariusze Policji i przejęli sprawcę kradzieży.


Zatrzymanie złodzieja złomu

z dnia 2015-10-25

25 października 2015 r. w godzinach nocnych przy ul. Chrzanowskiego w Gdańsku, na terenie objętym monitoringiem wizyjnym Security wykryto nieupoważnioną osobę. Dyżurny operacyjny skierował Grupę Interwencyjną, która na miejscu zdarzenia zatrzymała mężczyznę w trakcie kradzieży prętów zbrojeniowych. O zdarzeniu poinformowano właściciela terenu, sprawcę przekazano funkcjonariuszom Policji.


Zatrzymanie złodziei rowerów

z dnia 2015-07-07

6 lipca 2015 r. w godzinach popołudniowych ze stojaka dla rowerów znajdującego się przed biurowcem CB Neptun w Gdańsku dwóch mężczyzn ukradło rower. W wyniku działań pracownika ochrony fizycznej zatrzymano obu przestępców, którzy przyznali się do kradzieży ok. 30 rowerów. Mężczyźni zostali wylegitymowani i przekazani Policji.


Udaremnienie kradzieży sejfu w sklepie Biedronka

z dnia 2015-07-07

29 czerwca 2015 r. Patrol Interwencyjny Security został powiadomiony przez Dyżurnego Operacyjnego o załączeniu alarmu w sklepie Biedronka przy ul. Gdańskiej w Przejazdowie. Po ok. 1 minucie Patrol Security przybył na miejsce zdarzenia i podjął skuteczną interwencję z zastosowaniem broni palnej, udaremniając kradzież sejfu.  W sklepie Biedronka nic nie skradziono. Lokal został zabezpieczony. Zatrzymano również przedmioty należące do przestępców: samochód wraz z dowodem rejestracyjnym, łomy i szlifierkę kątową.


Pożar domu

z dnia 2015-06-01

29 maja 2015 r. Dyżurny Operacyjny Security odebrał sygnał o załączeniu alarmu w domu zlokalizowanym w Gdańsku przy ul. Egiertowskiej. Grupa Interwencyjna przybyła na teren po ok. 4 min i sprawdziła obiekt nie stwierdzając śladów włamania. Patrol zauważył dym, powiadomił Dyżurnego Security, wezwano Straż Pożarną. Teren został zabezpieczony, a Grupa Interwencyjna uczestniczyła w działaniach operacyjnych Straży Pożarnej do czasu przybycia właścicieli. Na wniosek właścicieli przez noc obiekt został objęty ochroną fizyczną.


Współpraca

Jeśli spodobała Ci się nasza ofarta, zapraszamy do niezobowiązującego kontaktu. Omówimy Twoje potrzeby i oczekiwania. Wierzymy, że uda nam się nawiązać współpracę.

Firma Security Sp. z o.o. gwarantuje, że dane zebrane poprzez formularz nie będą udostępnione osobom trzecim.